Atgal

Dekoratyvinis akmuo – prabangūs fasadai be didelių išlaidų

Visada norisi, kad nuosavas gyvenamasis namas būtų puikios architektūrinės išraiškos − toks, kad, palyginus su kaimynų, išsiskirtų savo originaliais ir stilingais fasadais. Individualių gyvenamųjų namų išvaizdos estetiką lemia ne vien architekto kūrybinės galios ar projektai, jų įgyvendinimo kokybė. Ji labai didele dalimi priklauso ir nuo namo savininko pasirinktų fasadų apdailos medžiagų bei finansinių galimybių. Tikrovėje neretai tenka sukti galvą, kaip vienu šūviu nušauti du zuikius, tai yra, kad, neviršijus apdailai skirto lėšų limito, būtų galima džiaugtis išsipildžiusiomis svajonėmis – gyventi išskirtiniame, skoningą prabangą liudijančiame name.
Aišku, šiuolaikinėms apdailos medžiagoms keliami dideli ne vien estetiniai, bet ir funkciniai bei eksploataciniai reikalavimai. Geriausia, kai pasirinktos apdailos medžiagos visus juos atitinka. Gal kiek paradoksalu, bet dabar, kuomet statybinių medžiagų rinka teikia kur kas platesnių pasirinkimo galimybių, vis dar manoma, kad individualių gyvenamųjų fasadai, apdailinti natūraliomis, tradiciškai įprastomis medžiagomis bet kuriuo atveju pateisins lūkesčius ir bus ilgalaikiai. Ypač tai liečia apdailos gaminius iš natūralaus akmens. Tačiau, civilizacija nuolatos žengia į priekį ir negalima ignoruoti tai, ką siūlo inovatyvios nūdienos gamybos technologijos jau vien dėl to, kad jas naudojant pagaminamos, dažnai kur kas geresnių savybių nei natūralios, nepriekaištingos kokybės alternatyvios statybinės medžiagos.
Mūsų dienomis architektai ir interjero dizaineriai džiaugiasi atradę plačiai pritaikomą šiuolaikišką apdailos medžiagą – plokštes iš dirbtinio dekoratyvinio akmens, skirtas naudoti ne tik pastatų išorėje, bet ir viduje. Jų įvairiapusiški pranašumai toli lenkia apdailos gaminių iš natūralaus akmens galimybes, o ir kaina – kur kas mažesnė. Jau įsitikinta, kad naudojant fasadų apdailai dekoratyves plokštes iš dirbtinio akmens galima sukurti išskirtinius, stilingos architektūrinės išraiškos namus, kurie atitinka tiek modenaus, tiek klasikinio stiliaus mėgėjų lūkesčius.
Dekoratyvi apdaila iš dirbtinio akmens visiškai atkartoja natūralaus akmens faktūrų, spalvų ir reljefo įvairovę. Ji vizualiai atrodo lygiai taip pat prabangiai bei estetiškai kaip apdaila iš natūralaus, gamtos sukurto akmens − paprasta akimi jų beveik neįmanoma atskirti. Dekoratyvinio akmens plokštėmis apdailinti fasadai visada harmonigai įsilieja į supančią gamtinę aplinką, padeda greta jų sukurti jaukią poilsio kieme zoną. Be to, tokia apdaila ne tik puošni – ji puikiai gali užmaskuoti statybos klaidas ar kai kuriuos statybinių konstrukcijų defektus.
Apdailos elementai iš dirbtinio dekoratyvinio akmens visiškai nekenksmingi. Jie sudaro sąlygas gyventi sveikoje aplinkoje, nes gaminami naudojant modernią ekologišką technologiją iš iš baltojo daniško „Aalborg“ cemento ir turi kokybės atitikties sertifikatus. Dekoratyvūs gaminiai dažomi specialiais, itin atspariais atmosferos poveikiui dažais su „Bayer“ pigmentais, todėl nebijo atmosferinio poveikio − tiek aukštų, tiek žemų temperatūrų kaitos, atsparūs drėgmei. Šie gaminiai neblunka, yra itin tvarūs. Be to, pasirinkus dirbtinio akmens apdailą, fasadų ar kitiems paviršiams neprireikia ypatingos priežiūros − jie visada patikimai apsaugoti nuo teršalų ar pažeidimų.
Svarbūs ir kiti šios apdailos pranašumai. Nors žvelgiant į dirbtinio akmens apdailą ji atrodo tokia pat sunki kaip ir iš natūralių uolienų, tačiau turi esminį pranašumą − yra 2-3 kartus lengvesnė. Tai leidžia namų statytojams sutaupyti nemažai tranportavimo išlaidų ir lengviau bei sparčiau atlikti apdailos darbus be papildomų pagalbininko. Be to, viena dirbtinio akmens plokščių pusė atkartoja natūralaus akmens paviršiaus faktūrą, o kita − specialiai paruošta greitai užklijuoti tiesiai ant įvairiausių pagrindų, kurių tam net nereikia specialiai paruošti. Naudojant šią apdailą nereikia įrengti ir papildomų atramų, pastolių, stiprinti pagrindo, samdyti daugiau žmonių. Dėl to taip pat sutaupoma daug brangaus statybos laiko ir ženkliai sumažėja sąmatos.
Dekoratyvinio akmens plokštės lengvai priklijuojamos ant daugelio paviršių − betono ar mūro konstrukcijų, gipskartonio, medienos drožlių ar kitokių plokščių, net polistireninio putplasčio ir kietų mineralinės vatos plokščių. Jomis galima apdailinti ne tik fasadus ar pamatus, bet ir kolonas, įvairias pertvaras, vidaus ir lauko židinius, efektingai ir įdomiai dekoruoti svetaines, laiptines, rūsio ir kitas patalpas. Elementais iš dekoratyvinio akmens visada galima subtiliai paįvairinti net kaminų, atraminių sienučių ar tvorų išvaizdą.
O pasirinkti tikrai yra iš ko. UAB „Stonesta“, jau daugiau nei 10 metų gamina apdailos elementus iš dirbtinio dekoratyvinio akmens. Sukaupta ilgametė patirtis ir ištobulinta gamybos technologija leidžia pastatų statytojams pasiūlyti net 12 skirtingo dizaino kolekcijų, kuriose daugiau nei 60 skirtingų rūšių įvairių matmenų gaminių.
Dėsninga, kadšios įmonės produkcija tapo paklausi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Jai tokią sėkmę užtikrina atsakingas požiūris į vartotojų poreikius. Šiandien UAB „Stonesta“ jau ne tik gamintoja − jos profesionalūs specialistai teikia užsakovams ir paslaugas.
Tiems, kad pageidauja įsikurti išskirtinius namus ar atsinaujinti turimus, siūloma pasinaudoti įmonės dizainerio paslaugomis. Jis, įvertinęs užsakovo galimybes ir visus poreikius, sukurs ne tik gyvenamojo namo, bet ir biurio, parduotuvės, kavinės ir kitokios paskirties pastato estetišką išorę bei skoningą interjerą. Klientui bus pasiūlyti originalūs spalviniai ir konstrukciniai sprendimai, paskaičiuotas racionalus, reikalingas projektui įgyvendinti gaminių kiekis.(Minimalus užsakymo kiekis − 20 m2.) Patyrusiems UAB „Stonesta“ meistrams taip pat bus galima patikėti ir visus su plokščių klijavimu susijusius rūpesčius − nereikės domėtis klijavimo darbų technologija ar ieškoti klijų, papildomų įrankių. Ypač patogu, kai paskambinus, pas užsakovą atvyksta patyrę įmonės darbuotojai, kurie prisiima atsakomybę ne tik už savo projektus, bet ir už jų visišką įgyvendinimą.
Profesionalus konsultavimas, projektavimas ir garantuotas svajonių įgyvendinimas – ar kas nors galėtų pasiūlyti dar daugiau? Belieka apsispręsti.